Školící místnost

< Zpět na školení

Archivace HR dokumentů v roce 2023 (nové archivační lhůty a povinnosti GDPR)

Datum

19/04/2023 9:00 - 13:00

Cena

Běžná cena: 2 500 Kč (3 025 Kč s DPH)
Speciální cena pro klienty Randl Partners: 2 300 Kč (2 783 Kč s DPH)

Dostupnost

Obsazeno

Tento seminář je již plně obsazený, pro případné místa náhradníka nás prosím kontaktujte na training@randls.com. Děkujeme.

V tomto praktickém školení vás seznámíme s povinnostmi společnosti v oblasti zpracování osobních údajů, archivace a skartace se zaměřením na dokumentaci v HR oblasti.

Budeme se věnovat veškerým dokumentům, které vznikají při zpracování personální a mzdové agendy zaměstnavatele a vysvětlíme si, jakým způsobem a jak dlouho je potřeba je archivovat. Upozorníme vás na novinky pro rok 2023, pokud jde o délky lhůt, tak, abyste je mohli řádně upravit a implementovat do interních procesů. Nezapomeneme ani na vztahy v rámci mezinárodních skupin a digitalizaci dokumentace a rizika ukládání dokumentace v rámci mzdových a personálních systémů.

Pokud nemáte ve společnosti protazím zavedeny procesy archivace, dozvíte se také jakým způsobem provést základní analýzu stavu Vaší spisové agendy, jak ji vyhodnotit, jak připravit či upravit interní dokumentaci a jak ji zavést do praxe.  U těch, kteří již archivaci provádějí si vysvětlíme, jak tuto činnost správně vykonávat a pravidelně ji kontrolovat.

Budeme se zabývat i nezbytným zabezpečením archivované dokumentace před jejím zneužitím a organizačními a technickými prostředky, které v této oblasti můžeme využít.

Závěrem si prakticky vysvětlíme, jak bezpečně zajistit skartaci dokumentů na pracovišti a jak případně nastavit smlouvy s dodavateli služeb a vysvětlíme si také, jak provést skartaci jednotlivých dokumentů a případně likvidaci jednotlivých nosičů dokumentů (např. flash disky) či používaných zařízení (např. notebooky, telefony).