Školící místnost

< Zpět na školení

Archivace HR dokumentů v roce 2023 (nové archivační lhůty a povinnosti GDPR)

Datum

19/04/2023 9:00 - 13:00

Dostupnost

Již nelze registrovat

Máte-li zájem o seminář s tímto obsahem, prosím kontaktujte nás na training@randls.com nebo se podívejte na naši kompletní nabídku seminářů.

V tomto praktickém školení vás seznámíme s povinnostmi společnosti v oblasti zpracování osobních údajů, archivace a skartace se zaměřením na dokumentaci v HR oblasti.

Budeme se věnovat veškerým dokumentům, které vznikají při zpracování personální a mzdové agendy zaměstnavatele a vysvětlíme si, jakým způsobem a jak dlouho je potřeba je archivovat. Upozorníme vás na novinky pro rok 2023, pokud jde o délky lhůt, tak, abyste je mohli řádně upravit a implementovat do interních procesů. Nezapomeneme ani na vztahy v rámci mezinárodních skupin a digitalizaci dokumentace a rizika ukládání dokumentace v rámci mzdových a personálních systémů.

Pokud nemáte ve společnosti protazím zavedeny procesy archivace, dozvíte se také jakým způsobem provést základní analýzu stavu Vaší spisové agendy, jak ji vyhodnotit, jak připravit či upravit interní dokumentaci a jak ji zavést do praxe.  U těch, kteří již archivaci provádějí si vysvětlíme, jak tuto činnost správně vykonávat a pravidelně ji kontrolovat.

Budeme se zabývat i nezbytným zabezpečením archivované dokumentace před jejím zneužitím a organizačními a technickými prostředky, které v této oblasti můžeme využít.

Závěrem si prakticky vysvětlíme, jak bezpečně zajistit skartaci dokumentů na pracovišti a jak případně nastavit smlouvy s dodavateli služeb a vysvětlíme si také, jak provést skartaci jednotlivých dokumentů a případně likvidaci jednotlivých nosičů dokumentů (např. flash disky) či používaných zařízení (např. notebooky, telefony).

Školení se zaměří zejména na následující okruhy:

  • archivace dokumentace obecně a dle zvláštních předpisů
  • archivace a GDPR
  • rizika ukládání dokumentace v rámci mzdových a personálních systémů
  • archivace dokumentů v HR oblasti
  • archivace a digitalizace dokumentů (Lze archivovat pouze digitální kopie a mohou být digitální kopie archivovány jinak než originály?)
  • požadavky na bezpečnost v rámci archivace dokumentů (Jak dokumenty archivovat po jejich vytvoření či přijetí?)
  • archivační lhůty jednotlivých dokumentů mzdové a personální agendy (Projdeme si 40 základních dokumentů v oblasti HR a mzdové agendy a potvrdíme si, jak dlouho a jakým způsobem je uchovávat.)
  • skartace dokumentů a likvidace nosičů dokumentů a používaného IT zařízení

Komorní školení pro max 25 osob, seminář je realizován pouze prezenčně!

Určeno pro: personalisté / zaměstnanci HR oddělení / funkcionáři odborových organizací

Akce není určena pro společnosti a odborníky poskytující právní služby, auditorskou činnost, specializované poradenství nebo jinou činnost konkurenční povahy. Vyhrazujeme si právo určit seznam účastníků.

Všechny pracovní materiály včetně prezentace jsou vám k dispozici v tištěné formě.

V ceně semináře jsou podkladové materiály a občerstvení (coffee break). Pokud máte dietologická omezení (např. alergie na lepek), uveďte je do kolonky za jméno uchazeče, rádi pro vás zařídíme odpovídající stravu.