< Zpět na školení

Zaměstnávání cizinců v ČR v roce 2023

Datum

22/02/2023 9:00 - 13:00

Cena

Běžná cena: 2 500 Kč (3 025 Kč s DPH)
Speciální cena pro klienty Randl Partners: 2 300 Kč (2 783 Kč s DPH)

Dostupnost

Volná místa

Zaměstnávání cizinců je v posledních letech trendem, který nelze přehlédnout a který je pro některé zaměstnavatele naprosto klíčový – sehnat pracovní sílu na českém trhu práce je totiž v některých odvětvích stále složitější. Zaměstnávání cizinců však u některých personalistů i právníků vyvolává pocit úzkosti, a to zejména s ohledem na administrativu, která je s tím spojena. Nelze se tomu divit, protože nepřehledná legislativa a bohužel i časté výjimky zlepšení situace příliš nepomáhají. Nedávná omezení a regulace v souvislosti s koronavirovou pandemií a nejnověji pak také válečný konflikt na Ukrajině (a s ním související příliv uprchlíků) vše ještě více znepřehlednily a zaměstnavatelé často tápou, zda vůbec může daný cizinec do České republiky přicestovat a pokud ano, zda a za jakých podmínek tu může pracovat.

Tento seminář si klade za cíl shrnout základní aspekty práce cizinců, tak aby účastníci získali základní přehled v oblasti, či si potvrdili své dosavadní znalosti. Představíme si základní druhy povolení, která je nutné opatřit v jednotlivých situacích, vysvětlíme, kdy je nutné žádat o klasickou zaměstnaneckou kartu a kdy naopak je nutné zvolit postup jiný. Dále shrneme povinnosti zaměstnavatele související s prací cizinců, především informační a evidenční povinnosti, a upozorníme na rizika sankcí, které hrozí v případě, že nebudou tyto povinnosti dodržovány.

V neposlední řadě si představíme speciální vládní programy, které mohou některým zaměstnavatelům získávání potřebných povolení zjednodušit.


Registrovat
    Upozorňujeme, že kapacita školení je omezená. Může se tedy stát, že Vaši registraci nebudeme moci akceptovat. Kliknutím na tlačítko "Odeslat" se závazně registrujete na zvolené školení a potvrzujete, že jste se seznámil/a s Obchodními podmínkami a Pravidly pro zpracování osobních údajů.

    Nepřeji si, aby mi byly zasílány nabídky seminářů.