Školící místnost

< Zpět na školení

Vedoucí zaměstnanci – jejich postavení a povinnosti

Datum

02/04/2024 9:00 - 13: 00

Dostupnost

Již nelze registrovat

Máte-li zájem o seminář s tímto obsahem, prosím kontaktujte nás na training@randls.com nebo se podívejte na naši kompletní nabídku seminářů.

Vedoucí zaměstnanci vytvářejí spojnici mezi řadovými zaměstnanci a vyšším managementem. Díky svému postavení mají často velice dobrý přehled ohledně dění na pracovišti. Nejen z tohoto důvodu obsahuje zákoník práce celou řadu odchylek ve vztahu k práci vedoucích zaměstnanců. Orientujete se v úpravě pracovního poměru vedoucích zaměstnanců – víte, jaké jsou jejich povinnosti, jak se liší od běžného zaměstnance?

Během semináře vás provedeme příslušnými ustanoveními zákoníku práce, vysvětlíme si pojem vedoucí zaměstnanec – jaký je rozdíl mezi tzv. vedoucím zaměstnancem podle § 11 a podle § 73 zákoníku práce, odpovíme i na otázku, jaké všechny odchylky lze s vedoucími zaměstnanci sjednat.

Věnovat se budeme i specifikům skončení pracovního poměru vedoucích zaměstnanců a vysvětlíme vám, v jakém případě je možné vedoucího zaměstnance odvolat a de facto skončit jeho pracovní poměr bez udání důvodů.

Další část školení bude zaměřena na specifické povinnosti vedoucích zaměstnanců,  včetně zvýšené odpovědnosti a význam těchto povinností i sankce za jejich porušení.

Na školení se budeme zabývat následujícími otázkami:

  • pojem vedoucí zaměstnanec
  • specifická úprava zákoníku práce ve vztahu k vedoucím zaměstnancům
  • vznik pracovního poměru u vedoucích zaměstnanců
  • manažerská smlouva, odměňování, benefity, „zlatý padák“
  • ukončení pracovního poměru s vedoucím zaměstnancem
  • odvolání vedoucího zaměstnance – respektive, které vedoucí zaměstnance lze odvolat
  • specifické povinnosti vedoucích zaměstnanců
  • odpovědnost za škodu u vedoucích zaměstnanců
  • vedení zaměstnanců
  • praktické příklady a postupy, diskuze

Komorní školení pro max 25 osob, pouze prezenčně.

Určeno pro: personalisté / zaměstnanci HR oddělení / vedoucí zaměstnanci / management

Akce není určena pro společnosti a odborníky poskytující právní služby, auditorskou činnost, specializované poradenství nebo jinou činnost konkurenční povahy. Vyhrazujeme si právo určit seznam účastníků.

Všechny pracovní materiály včetně prezentace jsou vám k dispozici v tištěné formě.

V ceně semináře jsou podkladové materiály a občerstvení (coffee break). Pokud máte dietologická omezení (např. alergie na lepek), uveďte je do kolonky za jméno uchazeče, rádi pro vás zařídíme odpovídající stravu.