Školící místnost

< Zpět na školení

Švarcsystém: jak na servisní smlouvy a outsourcing?

Datum

02/11/2022 9:00 - 13:00

Dostupnost

Již nelze registrovat

Máte-li zájem o seminář s tímto obsahem, prosím kontaktujte nás na training@randls.com nebo se podívejte na naši kompletní nabídku seminářů.

Poskytování služeb a různé druhy spolupráce s jinými podnikateli ve vlastním provozu jsou oblíbené a časté. Nesou s sebou ale také určitá právní rizika, to zejména v situacích, kdy obchodní koncepty naráží na pracovněprávní limity. Bohužel ani formálně správná dohoda na papíře vždy nepomůže, pokud praxe v denním provozu této dohodě neodpovídá.

V tomto školení se zaměříme na podmínky, za kterých je možné určitou činnost přenechat jinému podnikateli nebo „vysílat“ své zaměstnance či subdodavatele do jiných firem tak, aby nešlo o tzv. zakázaný švarcsystém, skryté agenturní zaměstnávání nebo jiné formy nelegálního zaměstnávání.

Seznámíme vás s praktickými doporučeními a návody, jak se nedopustit porušení zákona a jak v provozu spolupráci vůbec realizovat. Budeme vás informovat o aktuální rozhodovací praxi soudů a Inspekce práce a připravíme vás na případné jednání s nimi.

Na školení se budeme zabývat následujícími otázkami:

  • outsourcing práce a služeb z pohledu právních předpisů
  • švarcsystém v praxi – co může být problém?
  • tzv. servisní smlouvy – jak na ně?
  • podmínky pro spolupráci s dodavateli na podkladě aktuální judikatury soudů a aktuální praxe Inspekce práce
  • na co je třeba dávat pozor a čemu se vyhnout při poskytování služeb
  • sankce a rizika spolupráce s dodavateli služeb aneb Co když přijde kontrola?

Komorní školení pro max 25 osob

Určeno pro: personalisté / zaměstnanci HR oddělení / funkcionáři odborových organizací

Akce není určena pro společnosti a odborníky poskytující právní služby, auditorskou činnost, specializované poradenství nebo jinou činnost konkurenční povahy. Vyhrazujeme si právo určit seznam účastníků.

Všechny pracovní materiály včetně prezentace jsou vám k dispozici v tištěné formě.

V ceně semináře jsou podkladové materiály a občerstvení (coffee break). Pokud máte dietologická omezení (např. alergie na lepek), uveďte je do kolonky za jméno uchazeče, rádi pro vás zařídíme odpovídající stravu.