< Zpět na školení

Pracovní úrazy a odškodnění v HR praxi

Datum

28/04/2021 9:00 - 13:00

Cena

Běžná cena: 2 300 Kč (2 783 Kč s DPH)
Speciální cena pro klienty Randl Partners: 2 100 Kč (2 541 Kč s DPH)

Dostupnost

Volná místa

Pracovní úraz není jen technickou nebo zdravotní záležitostí, o kterou se postará váš BOZP. Je s ním spojena celá řada věci, které především patří do povinností vás – personalistů a které dokáží potrápit personální oddělení především zdlouhavou administrativou. V případě pracovního úrazu se vyhotovuje zápis do knihy úrazů a následně se úraz hlásí na celou řadu míst. Podle závažnosti se navíc mnohdy poměrně komplikovaně objasňuje.

Vzhledem k tomu, že s nejzávažnějšími pracovními úrazy bývá často spojena otázka nároku na vysokou finanční kompenzaci, nezřídka se tyto nároky stávají předmětem soudních sporů. Projdeme si proto, jak postupovat už od vzniku pracovního úrazu až do jeho likvidace: Je nezbytné umět nejen vyšetřit okolnosti vzniku úrazu, ale hlavně posoudit, kdy se skutečně jedná o pracovní úraz nebo nemoc z povolání. Jaké vznikají při zjištění pracovního úrazu povinnosti pro zaměstnavatele? Musí hned začít odškodňovat? Na co vše má poškozený zaměstnanec nárok? Vysvětlíme, jak postupovat při jednání se zákonnou pojišťovnou, u které je zaměstnavatel pro tyto případy pojištěn. Dozvíte se, jaké dokumenty vytvořit a komu úraz ohlásit i jaké nároky a za jakých podmínek zaměstnanci v případě pracovního úrazu či nemoci z povolání vzniknou?

Tyto a řadu dalších otázek probereme nejen teoreticky, ale hlavně na různých příkladech (inspirovat se budeme také nejnovější judikaturou Nejvyššího soudu). Zabývat se budeme samozřejmě také aktuálními dotazy účastníků.


Registrovat


    Upozorňujeme, že kapacita školení je omezená. Může se tedy stát, že Vaši registraci nebudeme moci akceptovat.
    Kliknutím na tlačítko "Odeslat" se závazně registrujete na zvolené školení a potvrzujete, že jste se seznámil/a s Obchodními podmínkami a Pravidly pro zpracování osobních údajů.

    Nepřeji si, aby mi byly zasílány nabídky seminářů.


    Tyto stránky využívají cookies. Bližší informace o ochraně a zpracování osobních údajů naleznete zde .