Školící místnost

< Zpět na školení

Pracovní doba v problémech a praxi

Datum

07/06/2022 9:00 - 13:00

Dostupnost

Již nelze registrovat

Máte-li zájem o seminář s tímto obsahem, prosím kontaktujte nás na training@randls.com nebo se podívejte na naši kompletní nabídku seminářů.

Každý, kdo se již setkal problematikou pracovní doby a jejím rozvržení, ví, že se jedná o velice spletitou problematiku s mnoha nástrahami. V praxi se pak používají termíny a postupy, které se v zákoníku práce nikde nevyskytují. Co je tedy správně a jak postupovat?

V první části si vysvětlíme základní v praxi používané termíny jako je: fond pracovní doby, plánovací kalendář, banka přesčasů nebo 4směnný pracovní režim. Samozřejmě nebudou chybět jejich ekvivalenty podle zákoníku práce nebo upozornění, v čem jsou nebo mohou být tyto pojmy chybné.

Druhá část bude hlavně v režii účastníků, kteří se sami budou moci zvolit, jaká témata chtějí probrat – postřehy a problémy z praxe nám můžete zaslat předem anebo Vám dáme na místě vybrat. A nebojte se zeptat, vše totiž nestihneme, protože jinak bychom Vám museli na školení „držet“ přesčas až do večera.

Na školení se tedy budeme zabývat následujícími otázkami:

  • používané pojmy v pracovní době, které v zákoníku práce nenajdete
  • chyby při rozvrhování rovnoměrné i nerovnoměrné pracovní doby
  • práce ve svátek a tzv. placený svátek
  • pružná pracovní doba při překážkách a pracovních cestách
  • banky přesčasů
  • evidence pracovní doby a docházky
  • přestávka, nebo přiměřená doba na jídlo a oddech
  • pracovní pohotovost

Komorní školení pro max 25 osob

Určeno pro: personalisté / zaměstnanci HR oddělení / vedoucí zaměstnance připravující rozvrhy pracovní doby / mzdové účetní.

Akce není určena pro společnosti a odborníky poskytující právní služby, auditorskou činnost, specializované poradenství nebo jinou činnost konkurenční povahy. Vyhrazujeme si právo určit seznam účastníků.

Všechny pracovní materiály včetně prezentace jsou vám k dispozici v tištěné formě.

V ceně semináře jsou podkladové materiály a občerstvení (coffee break). Pokud máte dietologická omezení (např. alergie na lepek), uveďte je do kolonky za jméno uchazeče, rádi pro vás zařídíme odpovídající stravu.