Školící místnost

< Zpět na školení

Pracovnělékařské služby po NOVELE (skupina B)

Datum

16/03/2023 9:00 - 13:00

Dostupnost

Již nelze registrovat

Máte-li zájem o seminář s tímto obsahem, prosím kontaktujte nás na training@randls.com nebo se podívejte na naši kompletní nabídku seminářů.

Od 1. 1. 2023 je účinná novela vyhlášky o pracovnělékařských službách, která přináší podstatné změny zejména ohledně periodických (a částečně i mimořádných) prohlídek, dohledu na pracovištích a profesních rizicích. Přichystali jsme proto pro vás komplexní školení, které vás celou touto problematikou provede s důrazem na přijaté a další avizované změny. Vysvětlíme si, co všechno pracovnělékařské služby zahrnují a jaké konkrétní povinnosti kladou na zaměstnavatele. Dotkneme se například otázky výběru poskytovatele pracovnělékařských služeb, uzavření smlouvy o poskytování pracovnělékařských služeb a zejména obsahu pracovnělékařských prohlídek, poradenství a dohledu, a kdy se prohlídky nově budou (nebo nebudou) muset provádět.

Rovněž se budeme věnovat problémům, které bývají pro personalisty nejpalčivější, jelikož přímo souvisejí s dalším zaměstnáváním dotyčných zaměstnanců. Konkrétně lékařským posudkům bude během školení věnováno poměrně hodně prostoru, a to včetně upozornění na relevantní soudní rozhodnutí. Těšit se také můžete na zahraniční judikát, který může zásadně změnit dosavadní český přístup. Objasníme si, kdy je možné pracovní poměr ukončit z obecných zdravotních důvodů a kdy z důvodu pracovního úrazu či nemoci z povolání. Dozvíte se také, kdy a za jakých podmínek lze tyto zaměstnance převést na jinou práci.

Na školení se budeme zabývat následujícími otázkami:

  • NOVELA s účinností od 1. 1. 2023 – změny periodických prohlídek, omezení/zrušení dohledu na pracovištích, nově vymezená profesní rizika a další
  • pracovnělékařské služby – vymezení pojmu
  • smlouva o poskytování pracovnělékařských služeb
  • pracovnělékařské prohlídky (druhy, četnost a jejich obsah), poradenství a dohled
  • lékařské posudky a jejich význam v pracovněprávních vztazích
  • judikatura

Komorní školení pro max 25 osob, seminář je realizován pouze prezenčně!

Určeno pro: personalisté / zaměstnanci HR oddělení / funkcionáři odborových organizací

Akce není určena pro společnosti a odborníky poskytující právní služby, auditorskou činnost, specializované poradenství nebo jinou činnost konkurenční povahy. Vyhrazujeme si právo určit seznam účastníků.

Všechny pracovní materiály včetně prezentace jsou vám k dispozici v tištěné formě.

V ceně semináře jsou podkladové materiály a občerstvení (coffee break). Pokud máte dietologická omezení (např. alergie na lepek), uveďte je do kolonky za jméno uchazeče, rádi pro vás zařídíme odpovídající stravu.