Školící místnost

< Zpět na školení

Elektronizace HR s praktickým workshopem a novelou zákoníku práce

Datum

23/05/2023 9:00 - 14:00

Dostupnost

Již nelze registrovat

Máte-li zájem o seminář s tímto obsahem, prosím kontaktujte nás na training@randls.com nebo se podívejte na naši kompletní nabídku seminářů.

Jak funguje elektronizace dokumentů v HR praxi? Jak a kde lze podle českého práva použít elektronický podpis? Které dokumenty musíte mít na pracovišti v papírové podobě a které uspokojí případnou kontrolu v online úložišti? Jak je to s doručováním do datových schránek zaměstnanců? A jaké zásadní změny pro elektronizaci přinese projednávaná novela zákoníku práce?

Téma elektronizace HR může působit trochu technicky, a tím i na první pohled odradit, ale v HR praxi je potřeba jej otevřít, seznámit se s ním a diskutovat o něm. Protože změny v této oblasti dříve či později přijdou a je vždy lepší být o krok napřed.

Součástí školení je i workshop, kde si prakticky vyzkoušíte, jak funguje elektronické podepisování a jak poznáte, o jaký typ elektronického podpisu se jedná. Není totiž podpis jako podpis a i zdánlivě vůbec nepodepsaný dokument může splňovat ty nejpřísnější požadavky, a naopak dokonale vypadající podpis nemusí být dostatečný. Po našem workshopu vás už žádný elektronický podpis nezaskočí.

 

Na školení se budeme věnovat všem následujícím tématům:

  • elektronizace v připravované novele zákoníku práce
  • písemná forma dokumentů a její definice
  • elektronické podpisy
  • datové schránky
  • pracovněprávní dokumenty a požadavek formy
  • dvoustranná x jednostranná jednání rozdělená dle formy
  • doručování dle zákoníku práce
  • elektronické doručování
  • workshop – poznej elektronický podpis

Komorní školení pro max 25 osob

Určeno pro: personalisté / zaměstnanci HR oddělení / funkcionáři odborových organizací / management / IT specialisté / tvůrci HR systémů a řešitelé automatizace a digitalizace dokumentů

Akce není určena pro společnosti a odborníky poskytující právní služby, auditorskou činnost, specializované poradenství nebo jinou činnost konkurenční povahy. Vyhrazujeme si právo určit seznam účastníků.

Všechny pracovní materiály včetně prezentace jsou vám k dispozici v tištěné formě.

V ceně semináře jsou podkladové materiály a občerstvení (coffee break). Pokud máte dietologická omezení (např. alergie na lepek), uveďte je do kolonky za jméno uchazeče, rádi pro vás zařídíme odpovídající stravu.