Školící místnost

< Zpět na školení

Agenturní zaměstnávání ve světle plánované novely

Datum

10/05/2023 9:00 - 13:00

Dostupnost

Již nelze registrovat

Máte-li zájem o seminář s tímto obsahem, prosím kontaktujte nás na training@randls.com nebo se podívejte na naši kompletní nabídku seminářů.

Nakolik je agenturní zaměstnávání pružným prostředkem k doplnění zaměstnanců, natolik je jeho současná právní úprava strohá, nedostatečná a potřebám praxe zcela nevyhovující. Naše školení Vám poslouží jako komplexní průvodce celou problematikou. Objasníme si, kdy jsou naplněny znaky závislé práce, kdy jde o poskytování služeb a kdy o pronájem síly. Co je to zastřené zprostředkování zaměstnávání?

Dozvíte se, co se rozumí srovnatelnými mzdovými a pracovními podmínkami dočasně přiděleného zaměstnance. Má nárok dočasně přidělený pracovník na příspěvek na stravování, na cafeterii, nadstandardní dovolenou atd.? A jak upravit pracovnělékařské služby? Dozvíte se, jak postupovat při vzniku pracovního úrazu. Budeme se zabývat i odpovědnosti za škodu z hlediska agentury i dočasně přiděleného zaměstnance.

V neposlední řadě se dotkneme i agenturnímu zaměstnávání cizinců. Seznámíme Vás také s nejvýznamnější judikaturou v oblasti agenturního zaměstnávání a také s velice diskutovanou plánovanou novelou zákona o zaměstnanosti a zákoníku práce, která se má upravit běžnou praxi agenturního zaměstnávání.

Školení není pokračováním předešlých dílů, které jsme měli v minulých letech. Je tedy vhodné i pro ty, co na našem školení o agenturách ještě nebyli, nebo pro ty, co si chtějí zopakovat i základní aspekty této úpravy.

Školení se zaměří zejména na následující okruhy:

  • definice agenturního zaměstnávání vs. poskytnutí služby
  • smluvní náležitosti potřebné dokumentace
  • srovnatelné pracovní a mzdové podmínky – co zahrnují a na co se nevztahují?
  • odpovědnost za škodu
  • BOZP povinnosti uživatele vůči dočasně přiděleným zaměstnancům
  • ukončení dočasného přidělení

Komorní školení pro max 25 osob

Určeno pro: personalisté / zaměstnanci HR oddělení / funkcionáři odborových organizací

Akce není určena pro odborníky vykonávající právní poradenství a advokacii. Vyhrazujeme si právo určit seznam účastníků.

Všechny pracovní materiály včetně prezentace jsou vám k dispozici v tištěné formě.

V ceně semináře jsou podkladové materiály a občerstvení (coffee break). Pokud máte dietologická omezení (např. alergie na lepek), uveďte je do kolonky za jméno uchazeče, rádi pro vás zařídíme odpovídající stravu.