Whistleblowing v Randls Training – na nic nečekejte!

Proč je důležité přijít už nyní na školení s tématem whistleblowingu, i když česká právní úprava ještě není ani přijatá, natož účinná?

Evropská unie stanovila členským státům povinnost zavést do svých právních řádů pravidla pro ochranu oznamovatelů do 17. 12. 2021. Bývalá vláda Andeje Babiše sice připravila návrh zákona na ochranu oznamovatelů, který začal být projednáván v předchozí Poslanecké sněmovně, avšak s výměnou poslanců po říjnových volbách tento návrh spadl pod stůl. Předpokládá se, že nová vláda bude s předchozím návrhem pracovat a finální právní úprava se od dříve zveřejněné verze příliš lišit nebude. Z důvodu tlaku EU lze očekávat, že návrh zákona bude přijat rychle a zaměstnavatelům nezbyde příliš času, aby pravidla požadovaná zákonem uvedli v život.

V rámci školení Anežky Petrové Whistleblowing – nová právní úprava (EU směrnice), které se koná 9. března 2022, si vysvětlíme celou problematiku whistleblowingu. Představíme si původně navrhovanou právní úpravu a změny, které oproti ní (doufejme do té doby) přinese návrh nové vlády. Zaměříme se především na povinnosti a zákazy, které budou z nové úpravy vyplývat zaměstnavatelům a na zákazy, které ze směrnice EU vyplývají již nyní! Stranou nezůstanou ani možnosti nastavení interních oznamovacích kanálů. Závěrem vám poradíme, jak se na úpravu začít chystat již nyní, abyste po přijetí zákona nebyli zaskočeni.

 

  • Datum: 24. 02. 2022

< Přejít zpět