Školící místnost
Školení, které Vás osvěží...

< Zpět na školení

Zaměstnávání cizinců v ČR

Lektoři

Datum

01/10/2019 9:00 - 13:00

Dostupnost

Již nelze registrovat

Máte-li zájem o seminář s tímto obsahem, prosím kontaktujte nás na training@randls.com nebo se podívejte na naši kompletní nabídku seminářů.

Nedostatek pracovních sil je poslední dobou velmi aktuálním tématem a mnoho zaměstnavatelů se tento problém snaží řešit hledáním zaměstnanců v zahraničí – zejména východně od nás. Zaměstnávání cizinců však u některých personalistů i právníků vyvolává pocit úzkosti, zejména s ohledem na administrativu, která je s tím spojena. Bohužel, časté změny postupů ale i přímo legislativy příliš nepomáhají situaci zlepšit.

Tento seminář si klade za cíl shrnout základní aspekty práce cizinců, tak aby účastníci získali základní přehled v oblasti, či si potvrdili své dosavadní znalosti. Představíme si jednotlivá povolení, která je nutné opatřit v jednotlivých situacích, vysvětlíme, kdy je nutné žádat o klasickou zaměstnaneckou kartu a kdy naopak je nutné zvolit postup jiný. Dále shrneme povinnosti zaměstnavatele související s prací cizinců, především informační povinnosti, a upozorníme na rizika sankcí, které hrozí v případě, že nebudou tyto povinnosti dodržovány.

V neposlední řadě se budeme věnovat aktualitám u speciálních projektů migrace (zejména program Režim Ukrajina). A rovněž si představíme nedávnou novelu zákona o pobytu cizinců a zákona o zaměstnanosti, které opět přinesly řadu novinek.

Na závěr semináře bude prostor k diskuzi, stejně jako prostor pro dotazy jednotlivých účastníků k dané problematice.

Na školení se tedy budeme zabývat následujícími otázkami:

– volný přístup na trh práce v ČR
– povolení k zaměstnání vs. povolení k pobytu
– zaměstnanecká karta a modrá karta
– související povinnosti a sankce
– speciální programy ministerstev
– novela zákona o pobytu cizinců a zákona o zaměstnanosti

Komorní školení pro max 25 osob

Určeno pro: personalisté / zaměstnanci HR oddělení / vedoucí zaměstnanci / management

Jako účastník školení získáte certifikát o jeho absolvování, který můžete uvést ve svém CV – v části o absolvovaných kurzech a školeních.

V ceně semináře jsou podkladové materiály a občerstvení (coffee break). Pokud máte dietologická omezení (např. alergie na lepek), uveďte je do kolonky za jméno uchazeče, rádi pro Vás zařídíme odpovídající stravu.