Školící místnost

< Zpět na školení

Zaměstnávání cizinců v ČR – vč. novely zákona o pobytu cizinců a dalších plánovaných změn

Datum

19/09/2023 9:00 - 13: 00

Cena

Běžná cena: 2 500 Kč (3 025 Kč s DPH)
Speciální cena pro klienty Randl Partners: 2 300 Kč (2 783 Kč s DPH)

Dostupnost

Obsazeno

Tento seminář je již plně obsazený, pro případné místa náhradníka nás prosím kontaktujte na training@randls.com. Děkujeme.

Zaměstnávání cizinců je v posledních letech nejen trendem, ale v podstatě nutností, se kterou se více či méně setkává téměř každý zaměstnavatel – sehnat pracovní sílu na českém trhu práce je totiž v některých odvětvích stále složitější. Pojem „zaměstnávání cizinců“ však u některých personalistů i právníků (a nejen jich) vyvolává pocit nervozity a úzkosti, a to zejména s ohledem na administrativu, která je s tím spojena. Nelze se tomu příliš divit, protože nepřehledná legislativa a bohužel i časté výjimky na přehlednosti příliš nepřidávají, ba právě naopak. Nadále probíhající válečný konflikt na Ukrajině (a s ním související příliv uprchlíků) pak do této problematiky přinesl ještě o něco více nejasností. Zaměstnavatelé proto často tápou a váhají, zda vůbec může daný cizinec v ČR pobývat a/nebo pracovat a za jakých podmínek.

Tento seminář si klade za cíl jednak shrnout základní aspekty práce cizinců, tak aby účastníci získali základní přehled v oblasti, případně si potvrdili své dosavadní znalosti. Představíme si základní předpisy platné pro tuto oblast, stěžejní druhy povolení, která je možné (nutné) si v jednotlivých situacích opatřit, vysvětlíme, kdy je vhodné či nezbytné žádat o klasickou zaměstnaneckou kartu, a kdy naopak je možné či vhodnější zvolit postup jiný. Dále shrneme povinnosti zaměstnavatele související s prací cizinců, především informační a evidenční povinnosti, a upozorníme na rizika sankcí, které hrozí v případě, že nebudou tyto povinnosti dodržovány. Seznámíme vás také se speciálními vládními programy, které mohou některým zaměstnavatelům získávání potřebných povolení zjednodušit.

V neposlední řadě vás provedeme také aktuálními novinkami a změnami, které přinesla poslední novela zákona o pobytu cizinců, a shrneme také další plánované změny, které se chystají.