Školící místnost

< Zpět na školení

Pracovní doba názorně a prakticky (workshop)

Datum

21/10/2021 9:00 - 15:00

Dostupnost

Již nelze registrovat

Máte-li zájem o seminář s tímto obsahem, prosím kontaktujte nás na training@randls.com nebo se podívejte na naši kompletní nabídku seminářů.

Rozvržení pracovní doby často bývá tvrdým oříškem. Jednosměnné rozvržení pracovní doby od pondělí do pátku sice většinou nepřináší větší obtíže, ale co dělat, když je nutné zavést vícesměnný provoz, konto pracovní doby nebo pružnou pracovní dobu? Jaký je rozdíl mezi kratší a zkrácenou pracovní dobou? Jak je to s nepřetržitými odpočinky a přestávkami? Na co všechno je třeba myslet, když zaměstnanci pracují přesčas nebo drží pracovní pohotovost? A jak evidovat pracovní dobu – stačí pouze výpis z docházkového systému?

Ve své první části vás naše školení provede příslušnými ustanoveními zákoníku práce, a to pomocí grafů, tabulek a schémat. Budete tak mít hned lepší představu, co se za všemi těmi paragrafy schovává.

Druhá část školení poté bude vedena formou workshopu, kdy si sami zkusíte řešit situace z praxe – dostanete například za úkol připravit rozvrh nerovnoměrné pracovní doby, spočítat nepřetržité odpočinky mezi směnami, poslat zaměstnance na služební cestu o víkendu a určit mu během služební cesty pracovní dobu, nařídit práci přesčas nebo ohlídat čerpání přestávek v práci.

V průběhu celého školení vás budeme mimo jiné upozorňovat na přesahy pracovní doby do ostatních oblastí pracovního práva. Pracovní dobu totiž v pracovním právu nelze odloučit od dalších oblastí a v ní provedené změny tak mají často poněkud nečekané následky, zejména v oblasti odměňování a dovolené.

Náročnost školení: středně pokročilí

Na školení se budeme zabývat následujícími otázkami:

 • pracovní doba vs. směna
 • směnný provoz a jak ho nastavit
 • rovnoměrné a nerovnoměrné rozvržení pracovní doby
 • pružná pracovní doba
 • konto pracovní doby
 • práce přesčas
 • přestávky v práci
 • pracovní pohotovost
 • nepřetržitý odpočinek mezi dvěma směnami a v týdnu
 • evidence pracovní doby
 • přesahy do oblasti odměňování a dovolené

Komorní školení pro max 25 osob

Určeno pro: personalisté / zaměstnanci HR / vedoucí zaměstnanci / mistři / zaměstnanci odpovědní za plánování pracovní doby / podnikoví právníci

Akce není určena pro odborníky vykonávající právní poradenství a advokacii. Vyhrazujeme si právo určit seznam účastníků.

Jako účastník semináře získáte certifikát o jeho absolvování, který můžete uvést ve svém CV – v části o absolvovaných kurzech a školeních.

V ceně semináře jsou podkladové materiály a občerstvení (coffee break).

Všechny pracovní materiály včetně prezentace či pracovních listů jsou vám k dispozici v tištěné formě.

Pokud máte dietologická omezení (např. alergie na lepek), uveďte je do kolonky za jméno uchazeče, rádi pro vás zařídíme odpovídající stravu.