Školící místnost

< Zpět na školení

Pracovnělékařské služby aktuálně a prakticky (včetně dopadů COVID-19)

Datum

13/04/2021 9:00 - 13:00

Dostupnost

Již nelze registrovat

Máte-li zájem o seminář s tímto obsahem, prosím kontaktujte nás na training@randls.com nebo se podívejte na naši kompletní nabídku seminářů.

V rámci komplexního školení se budeme věnovat obsahu pracovnělékařských služeb, a to nejen z pohledu samotných lékařů, kteří vyšetřují uchazeče o zaměstnání či zaměstnance, ale také z pohledu personálního oddělení. Vysvětlíme si, co všechno termín zahrnuje a jaké konkrétní povinnosti klade na zaměstnavatele. Dotkneme se například otázky výběru poskytovatele pracovnělékařských služeb, uzavření smlouvy o poskytování pracovnělékařských služeb i obsahu pracovnělékařských prohlídek, poradenství a dohledu.

Jak víme z praxe, pro personalisty bývají nejpalčivějším problémem lékařské posudky, jelikož přímo souvisejí s dalším zaměstnáváním dotyčných zaměstnanců. Lékařským posudkům se proto během školení věnujeme největší prostor, a to včetně upozornění na relevantní soudní rozhodnutí. Objasníme si, kdy je možné pracovní poměr ukončit z obecných zdravotních důvodů a kdy z důvodu pracovního úrazu či nemoci z povolání. Dozvíte se také, kdy a za jakých podmínek lze tyto zaměstnance převést na jinou práci.

Samozřejmě se budeme rovněž věnovat této problematice v době koronaviru a v době nouzového stavu – jak PLS zajišťovat, co lze vynechat a co naopak ne, kdy jsou možné úlevy a kdy ne, jak postupovat, až nouzový stav skončí a kdy s PLS znovu začít.

Na školení se budeme zabývat následujícími otázkami:

  • pracovnělékařské služby – vymezení pojmu
  • smlouva o poskytování pracovnělékařských služeb
  • pracovnělékařské prohlídky (druhy, četnost a jejich obsah), poradenství a dohled
  • lékařské posudky a jejich význam v pracovněprávních vztazích
  • pracovnělékařské služby s ohledem na Covid-19, aktuální situace a situace po stavu nouze
  • judikatura

Komorní školení pro max 25 osob.

Určeno pro: personalisté / jednatelé / vedoucí zaměstnanci / osoby odborně způsobilé k prevenci rizik / bezpečnostní technici / poskytovatelé pracovnělékařských služeb

Akce není určena pro odborníky vykonávající právní poradenství a advokacii. Vyhrazujeme si právo určit seznam účastníků.

Jako účastník semináře získáte certifikát o jeho absolvování, který můžete uvést ve svém CV – v části o absolvovaných kurzech a školeních.

V ceně semináře jsou podkladové materiály a občerstvení (coffee break). Pokud máte dietologická omezení (např. alergie na lepek), uveďte je do kolonky za jméno uchazeče, rádi pro vás zařídíme odpovídající stravu.