Školící místnost

< Zpět na školení

Zaměstnávání cizinců v ČR v roce 2021

Datum

29/09/2021 9:00 - 13:00

Cena

Běžná cena: 2 300 Kč (2 783 Kč s DPH)
Speciální cena pro klienty Randl Partners: 2 100 Kč (2 541 Kč s DPH)

Dostupnost

Posledních 5 volných míst

Nedostatek pracovních sil sice není tak palčivým tématem jako v nedávné minulosti, ale přesto se mnoho zaměstnavatelů nevyhne potřebě využít zaměstnance ze zahraničí. Zaměstnávání cizinců však u některých personalistů i právníků vyvolává pocit úzkosti, zejména s ohledem na administrativu, která je s tím spojena. Bohužel, časté změny postupů, ale i přímo legislativy příliš nepomáhají situaci zlepšit. Nedávné omezení a regulace v souvislosti s koronavirovou epidemií pak vše ještě více znepřehlednily a zaměstnavatelé často tápou, zda vůbec může daný cizinec do České republiky přicestovat.

Tento seminář si klade za cíl shrnout základní aspekty práce cizinců, tak aby účastníci získali základní přehled v oblasti, či si potvrdili své dosavadní znalosti. Představíme si základní druhy povolení, která je nutné opatřit v jednotlivých situacích, vysvětlíme, kdy je nutné žádat o klasickou zaměstnaneckou kartu a kdy naopak je nutné zvolit postup jiný. Dále shrneme povinnosti zaměstnavatele související s prací cizinců, především informační povinnosti, a upozorníme na rizika sankcí, které hrozí v případě, že nebudou tyto povinnosti dodržovány.

V neposlední řadě si představíme speciální projekty organizované napříč jednotlivými ministerstvy, které mohou některým zaměstnavatelům získávání potřebných povolení zjednodušit.

Celou oblast týkající se zaměstnávání cizinců pak budeme řešit s ohledem na aktuální epidemiologické situace. Ačkoliv bychom si přáli, aby žádná taková omezení již neplatila, bude nejspíš nutné si i nadále udržovat přehled.


Registrovat


    Upozorňujeme, že kapacita školení je omezená. Může se tedy stát, že Vaši registraci nebudeme moci akceptovat.
    Kliknutím na tlačítko "Odeslat" se závazně registrujete na zvolené školení a potvrzujete, že jste se seznámil/a s Obchodními podmínkami a Pravidly pro zpracování osobních údajů.

    Nepřeji si, aby mi byly zasílány nabídky seminářů.