Školící místnost

< Zpět na školení

Zaměstnávání cizinců v ČR v roce 2021

Datum

29/09/2021 9:00 - 13:00

Dostupnost

Již nelze registrovat

Máte-li zájem o seminář s tímto obsahem, prosím kontaktujte nás na training@randls.com nebo se podívejte na naši kompletní nabídku seminářů.

Nedostatek pracovních sil sice není tak palčivým tématem jako v nedávné minulosti, ale přesto se mnoho zaměstnavatelů nevyhne potřebě využít zaměstnance ze zahraničí. Zaměstnávání cizinců však u některých personalistů i právníků vyvolává pocit úzkosti, zejména s ohledem na administrativu, která je s tím spojena. Bohužel, časté změny postupů, ale i přímo legislativy příliš nepomáhají situaci zlepšit. Nedávné omezení a regulace v souvislosti s koronavirovou epidemií pak vše ještě více znepřehlednily a zaměstnavatelé často tápou, zda vůbec může daný cizinec do České republiky přicestovat.

Tento seminář si klade za cíl shrnout základní aspekty práce cizinců, tak aby účastníci získali základní přehled v oblasti, či si potvrdili své dosavadní znalosti. Představíme si základní druhy povolení, která je nutné opatřit v jednotlivých situacích, vysvětlíme, kdy je nutné žádat o klasickou zaměstnaneckou kartu a kdy naopak je nutné zvolit postup jiný. Dále shrneme povinnosti zaměstnavatele související s prací cizinců, především informační povinnosti, a upozorníme na rizika sankcí, které hrozí v případě, že nebudou tyto povinnosti dodržovány.

V neposlední řadě si představíme speciální projekty organizované napříč jednotlivými ministerstvy, které mohou některým zaměstnavatelům získávání potřebných povolení zjednodušit.

Celou oblast týkající se zaměstnávání cizinců pak budeme řešit s ohledem na aktuální epidemiologické situace. Ačkoliv bychom si přáli, aby žádná taková omezení již neplatila, bude nejspíš nutné si i nadále udržovat přehled.

Na školení se tedy budeme zabývat následujícími otázkami:

  • volný přístup na trh práce v ČR
  • povolení k zaměstnání vs. povolení k pobytu
  • zaměstnanecká karta a modrá karta
  • související povinnosti a sankce
  • speciální programy ministerstev
  • novela zákona o pohybu cizinců
  • omezení s ohledem na koronavirovou epidemii

Komorní školení pro max. 25 osob

Určeno pro: personalisté / zaměstnanci HR oddělení / vedoucí zaměstnanci / management

Akce není určena pro odborníky vykonávající právní poradenství a advokacii. Vyhrazujeme si právo určit seznam účastníků.

Jako účastník semináře získáte certifikát o jeho absolvování, který můžete uvést ve svém CV – v části o absolvovaných kurzech a školeních.

V ceně semináře jsou podkladové materiály a občerstvení (coffee break).

Pokud máte dietologická omezení (např. alergie na lepek), uveďte je do kolonky za jméno uchazeče, rádi pro vás zařídíme odpovídající stravu.

Všechny pracovní materiály včetně prezentace jsou vám k dispozici v tištěné formě.