Školící místnost

< Zpět na školení

Novela zákoníku práce 2020 + Pracovněprávní novinky 2021

Dostupnost

Již nelze registrovat

Máte-li zájem o seminář s tímto obsahem, prosím kontaktujte nás na training@randls.com nebo se podívejte na naši kompletní nabídku seminářů.

Obsáhlá novela zákoníku práce z roku 2020 míří především na prohloubení flexibility základních pracovněprávních vztahů a současné posílení ochrany zaměstnanců jako typické slabší strany v těchto vztazích. Vedle toho by měl předpis zbavit zaměstnavatele administrativních zbytečností a upřesnit některá ustanovení tak, jak sama praxe ukázala, že je vhodné. Oproti dřívějším návrhů tato novela upravuje i vysílání zaměstnanců podle příslušné směrnice EU.

Plánované změny zákoníku práce vám představíme paragraf po paragrafu na praktických příkladech a situacích, s nimiž se ve své praxi setkáváte nejčastěji. Na modelových situacích vám pak ukážeme, jak se bude nově počítat dovolená.

Porovnáme předchozí úpravu s tou současnou (resp. budoucí) a upozorníme, na co si dát největší pozor. Část změn je účinná již od 30. července 2020 a nová pravidla pro dovolenou potom od 1. 1. 2021.

Vedle novely navíc také upozorníme, co dalšího se v pracovním právu od Nového roku změnilo.

Školením vás provede dvojice pracovněprávních odborníků Nataša Randlová a Michal Peškar, která se novele věnuje od jejího počátku a zná tak jednotlivé alternativy diskutovaných změn a důvody, proč byly zvoleny současné změny a jiné diskutované návrhy neprošly.

Na školení se budeme zabývat konkrétními změnami zákoníku práce, např.:

  • přechod práv a povinností a související výpověď
  • nová koncepce dovolené
  • sdílené pracovní místo
  • vysílání zaměstnanců
  • vícesměnný pracovní režim
  • jednorázová náhrada pro pozůstalé a při zvlášť závažném ublížení na zdraví
  • doručování zaměstnancům
  • běh lhůt, výpočet průměrného výdělku a další „maličkosti“
  • další pracovněprávní novinky

Komorní školení pro max 25 osob

Určeno pro: personalisté / zaměstnanci HR oddělení / mzdové účetní/ vedoucí zaměstnanci / management

Akce není určena pro odborníky vykonávající právní poradenství a advokacii. Vyhrazujeme si právo určit seznam účastníků.

Jako účastník školení získáte certifikát o jeho absolvování, který můžete uvést ve svém CV – v části o absolvovaných kurzech a školeních.

Všechny pracovní materiály včetně prezentace jsou Vám k dispozici v tištěné formě.

V ceně semináře jsou podkladové materiály a občerstvení (coffee break). Pokud máte dietologická omezení (např. alergie na lepek), uveďte je do kolonky za jméno uchazeče, rádi pro Vás zařídíme odpovídající stravu.