< Zpět na školení

NOVELA pracovnělékařských služeb

Datum

12/12/2022 9:00 - 13:00

Cena

Běžná cena: 2 500 Kč (3 025 Kč s DPH)
Speciální cena pro klienty Randl Partners: 2 300 Kč (2 783 Kč s DPH)

Dostupnost

Obsazeno

Tento seminář je již plně obsazený, pro případné místa náhradníka nás prosím kontaktujte na training@randls.com. Děkujeme.

Jelikož byl zveřejněn návrh novely vyhlášky o pracovnělékařských službách, který přináší podstatné změny a má být účinný již od 1. 1. 2023, přichystali jsme pro vás komplexní školení, které vás celou touto problematikou provede. Vysvětlíme si, co všechno pracovnělékařské služby zahrnují a jaké konkrétní povinnosti kladou na zaměstnavatele. Dotkneme se například otázky výběru poskytovatele pracovnělékařských služeb, uzavření smlouvy o poskytování pracovnělékařských služeb a zejména obsahu pracovnělékařských prohlídek, poradenství a dohledu, a kdy se prohlídky nově budou (nebo nebudou) muset provádět.

Rovněž se budeme věnovat problémům, které bývají pro personalisty nejpalčivější, jelikož přímo souvisejí s dalším zaměstnáváním dotyčných zaměstnanců. Konkrétně lékařským posudkům bude během školení věnováno poměrně hodně prostoru, a to včetně upozornění na relevantní soudní rozhodnutí. Objasníme si, kdy je možné pracovní poměr ukončit z obecných zdravotních důvodů a kdy z důvodu pracovního úrazu či nemoci z povolání. Dozvíte se také, kdy a za jakých podmínek lze tyto zaměstnance převést na jinou práci.