Školící místnost

< Zpět na školení

Nebojme se inspekce práce! Průběh kontroly ve vaší firmě krok za krokem

Datum

05/11/2021 9:00 - 13:00

Dostupnost

Již nelze registrovat

Máte-li zájem o seminář s tímto obsahem, prosím kontaktujte nás na training@randls.com nebo se podívejte na naši kompletní nabídku seminářů.

U mnoha zaměstnavatelů vzbuzuje kontrola ze strany inspekce práce obavy – ruku do ohně by za znalost a dodržování všech pracovněprávních a bezpečnostních předpisů dal i málokterý personalista, který je touto činností pověřen. Čeho se zaměstnavatelé bojí nejvíce a na co se naopak zaměřují inspektoři? A jaká je pravděpodobnost, že inspektoři práce zazvoní právě u vašich vstupních dveří? Na tyto i spoustu dalších otázek odpoví v rámci prakticky laděného školení osoba v tomto směru nejpovolanější, náš vážený host pan Aleš Kalvoda, vedoucí inspektor Oblastního inspektorátu práce pro Ústecký a Liberecký kraj.

První část školení bude věnována modelovému průběhu kontroly ze strany inspekce práce. Dále náš host prozradí, na co se inspektoři při kontrolách zaměřují především a kam by tedy svou pozornost měli směřovat také zaměstnavatelé.

V druhé části školení se náš host bude zabývat sankcemi, které při objevení závažných nedostatků zaměstnavatelům hrozí. Pan Kalvoda se v poslední části školení zaměří na nejčastěji pokládané dotazy, se kterými se v rámci své praxe opakovaně setkává. Měl by se tak zejména věnovat problematice odměňování, dovolené, docházky do zaměstnání nebo pracovní doby.

V neposlední řadě bude v závěru školení účastníkům poskytnut dostatek prostoru pro dotazy a společnou diskuzi nad situacemi z praxe.

Školení se zaměří zejména na následující okruhy:

  • modelový případ průběhu kontroly inspekce práce ve společnosti
  • vybrané oblasti, na něž se kontroly inspekce práce zaměřují
  • nejčastější chyby zaměstnavatelů
  • zákon o přestupcích
  • dotazy z vlastní personální praxe, diskuse

 

Komorní školení pro max. 25 osob

Určeno pro: personalisté / zaměstnanci HR oddělení / vedoucí zaměstnanci

Akce není určena pro odborníky vykonávající právní poradenství a advokacii. Vyhrazujeme si právo určit seznam účastníků.

Jako účastník semináře získáte certifikát o jeho absolvování, který můžete uvést ve svém CV – v části o  absolvovaných kurzech a školeních.

V ceně semináře jsou podkladové materiály a občerstvení (coffee break). Pokud máte dietologická omezení (např. alergie na lepek), uveďte je do kolonky za jméno uchazeče, rádi pro Vás zařídíme odpovídající stravu.

Všechny pracovní materiály včetně prezentace či pracovních sheetů jsou Vám k dispozici v tištěné formě.