Školící místnost

< Zpět na školení

LETNÍ ŠKOLA 2020

Dostupnost

Již nelze registrovat

Máte-li zájem o seminář s tímto obsahem, prosím kontaktujte nás na training@randls.com nebo se podívejte na naši kompletní nabídku seminářů.

I v letošním roce Vás srdečně zveme na LETNÍ ŠKOLU– pojďme si uprostřed léta společně osvěžit své pracovněprávní znalosti, nahlédnout na problematiku personální praxe jinýma očima, probrat praktické tipy a zároveň udělat něco i pro sebe!

Podrobný program

Středa 26. 8. 2020/9:00 – 17:00

9.00 Přivítání účastníků, dobrá káva je připravená. Začínáme!

9.05 – 11.00 Pracovněprávní judikatura posledních 12 měsíců a jak se promítne do Vašich personálních praxí

JUDr. Nataša Randlová, Ph.D. (Randl Partners)

Nejen pandemií je dobrý personalista živ. Náš život jde dál a musíme stále učit novým věcem a Nejvyšší soud nám dává hodně podnětů, jak některé věc pořešit. Jako v minulých letech – nad některým rozhodnutím Vám srdce zaplesá a některé by člověk vzteky roztrhal. Ale je to náš každodenní život, a tak to pojďme spolu pořádně rozebrat. 

11.00 – 11.15 Přestávka na kávu

11.15 – 12.30 Zákeřné taktiky zaměstnanců/manipulátorů aneb HR si s nimi poradí

Nenechte se zatlačit do kouta! Naučíte se, jak odhalit mistry přetvářky

Petr Vykopal, kouč a průvodce autentickým dialogem Michaela Puchalková, terapeutka

Každý personalista čelí lžím a polopravdám manipulátorům denně. O lidech, kteří umí skvěle využít citlivou strunu podřízených, kolegů nebo partnerů, aby prosadili své zájmy, už jistě víte své. Selhání a chyby obratně házejí na okolí. Manipulaci často doprovází šikana. Naučíme Vás proto, jak rafinované manipulativní techniky spolehlivě rozpoznat a jak na ně reagovat. Žádné nudné přednášky, ale hravý interaktivní workshop Tykadla a chapadla postavený na příbězích z praxe, na situacích, které jakožto HR profíci důvěrně znáte. Budete se bavit, sdílet své dobré či špatné zkušenosti. Vžijete se do role svých agresorů, pochopíte zranitelnost oběti a budete trénovat zdravé postoje dospělého člověka, který už ví, jak na to. Když své nově nabyté znalosti předáte svým HR kolegům, pomůžete prohloubit i jejich vnímavost vůči manipulaci.

12.30 – 13.15 Oběd

13.15 – 15.00 Zákeřné taktiky manipulátorů aneb HR si s nimi poradí

Nenechte se zatlačit do kouta! Naučíte se, jak rozpoznat mistry přetvářky

Povolené a zakázané cesty, jak dosáhnout svého! Intenzivní práce v menších skupinách.

15.00 – 15.15 Přestávka na kávu 

15.15 – 17.00 Zákeřné taktiky manipulátorů aneb HR si s nimi poradí

Nenechte se zatlačit do kouta! Naučíte se, jak rozpoznat mistry přetvářky

Vyzkoušíte si techniky útoku i obrany náročných situací prakticky!

 

Čtvrtek 27. 8. 2020/9:00–17:00

9.00 Ranní káva a čaj. Začínáme!

9.05 – 11:00 Buď připraven na doby horší i lepší! Poučení z COVID-19

Mgr. Bc. Michal Peškar (Randl Partners)

Pandemie zasáhla prakticky do života nás všech. Značné dopady měla pak do našich pracovních životů a nastavených HR procesů. Jelikož vše zlé je pro něco dobré, projdeme si spolu možnosti, jak se na nenadálé situace připravit. I když se nelze připravit na nepředvídatelné (pandemii nikdo neočekával a stejně tak nečekáme přílet mimozemšťanů), štěstí přeje připraveným a pracovní právo nám dává celou řadu možností, jak si zajistit flexibilitu. Právě tato flexibilita a možnost rychlé změny nastavených procesů a postupů přichází nejvíce vhod v dobách horších a zlých. Často nám ale také poslouží v dobách mimořádně dobrých, které, doufáme, brzy přijdou.

11.00 – 11.15 Přestávka na kávu

11.00 – 12:30 Dovolená (ani po novele) není žádný strašák

Mgr. Bc. Michal Peškar (Randl Partners)

Ač jsme už ani nedoufali, novela zákoníku je před konečným schválením a od 1. 1. 2021 by se podle ní už měla nově počítat dovolená. Ale nebojte se, nebudeme se v létě mořit složitými počty. Ukážeme si, v čem bude nová úprava jednodušší, a které dosavadní problémy nám odstraní. Přesvědčíme Vás, že to bude změna k dobrému.

12.30 – 13.30 Oběd – Live cooking

13.30 – 15.15 WORKSHOP: Pryč se stresem, aneb příruční antistresová vakcína pro personalistu

Ing. Marcela Roflíková, MBA, zakladatelka Českého mindfulness institutu

Doporučovat vyčerpané personalistce, která v nejisté postkoronové době musí řešit jeden problém za druhým, aby si během hektického pracovního dne našla chvilku pro sebe je skoro výsměch. Marcela Roflíková Vám však prakticky ukáže, jak s pomocí různých technik mindfulness lze opravdu během pár minut zkrotit stres a uniknout z pasti vyhoření. Tato příruční metoda pomůže ke zvýšení výkonnosti nejen Vás, ale celého týmu. Přestanete se ohlížet do minulosti a trápit se obavami z budoucnosti. Recept je jednoduchý: Věnujte pozornost právě a výhradně tomu, co právě děláte.  Bez ohledu na to, co děláte. 

15.15 – 15.30 Přestávka na kávu

15.30 – 16.00 Léčivé zvuky tibetské mísy, aneb i personalista potřebuje příjemně vyladit

Pavel Tůma, Zpívající mísy

Dobře naladěný personalista šíří kolem sebe pohodu a optimismus. Zkusíme Vás vyladit doslova. Během vystoupení hudebníka Pavla Tůmy se přesvědčíte, jestli zpívající tibetské mísy a gongy opravdu blahodárně zapůsobí na Vaše tělo a duši. Když budete chtít, sami si vyzkoušíte, jak starobylé mísy pohladit, aby zahrály jen pro Vás.

16.00 – 17.00 Poradna a slavnostní zakončení Letní školy 2020

JUDr. Nataša Randlová, Ph.D. (Randl Partners) a Ing. Jarmila Chlumová (Randls Training)

Předáním diplomů zakončíme Letní školu 2020.

Komorní školení pro max 20 osob

Určeno pro: personalisté / zaměstnanci HR oddělení

Cena školení zahrnuje program školení na oba dny, besedy během polední pauzy, veškeré pracovní materiály k jednotlivým bodům programu, předání kontaktů na přednášející a kompletní občerstvení, včetně oběda a teplých a studených nápojů.

Všechny pracovní materiály včetně prezentace jsou Vám k dispozici v tištěné formě.

Pokud máte dietologická omezení (např. alergie na lepek), uveďte je do kolonky za jméno uchazeče, rádi pro Vás zařídíme odpovídající stravu.