Školící místnost

< Zpět na školení

Kontroly inspekce práce pohledem inspektora a advokáta

Datum

27/06/2024 9:00 - 13:00

Cena

Běžná cena: 2 700 Kč (3 267 Kč s DPH)
Speciální cena pro klienty Randl Partners: 2 500 Kč (3 025 Kč s DPH)

Dostupnost

Volno

U mnoha zaměstnavatelů vzbuzuje kontrola ze strany inspekce práce obavy – ruku do ohně by za znalost a dodržování všech pracovněprávních a bezpečnostních předpisů dal i málokterý personalista, který je touto činností pověřen. Čeho se zaměstnavatelé bojí nejvíce a na co se naopak zaměřují inspektoři? A jaká je pravděpodobnost, že inspektoři práce zazvoní právě u vašich vstupních dveří? Na tyto i spoustu dalších otázek odpoví v rámci prakticky laděného školení osoba v tomto směru nejpovolanější, náš vážený host pan Aleš Kalvoda, vedoucí inspektor Oblastního inspektorátu práce pro Ústecký a Liberecký kraj a advokát a partner advokátní kanceláře Randl Partners JUDr. Michal Peškar.

První část školení bude věnována průběhu kontroly ze strany inspekce práce. Dále náš host prozradí, na co se inspektoři při kontrolách zaměřují především a kam by tedy svou pozornost měli směřovat také zaměstnavatelé. Advokát poradí, jak s inspektory nejlépe pracovat a doplní, jaké jsou zkušenosti právníků při kontrolách.

V druhé části školení se náš host bude zabývat sankcemi, které při objevení závažných nedostatků zaměstnavatelům hrozí. V poslední části školení se přednášející zaměří na judikaturu správních soudů a spolupráci s dalšími orgány státní správy. Dojde i na nejčastěji pokládané dotazy, se kterými se v rámci své praxe pánové opakovaně setkávají.

V neposlední řadě bude v závěru školení účastníkům poskytnut dostatek prostoru pro dotazy a společnou diskuzi nad situacemi z praxe.

Na školení se budeme zabývat následujícími otázkami:

  • důvody kontroly, výběr  kontrolovaných subjektů , zaměření kontrol v roce 2024
  • průběh kontroly, rozdíly v průběhu kontrol v závislosti na předmětu kontroly, nejčastější zjištění
  • sankce, aktuální judikatura správních soudů
  • spolupráce s dalšími orgány státní správy

Komorní školení pro max 25 osob, pouze prezenčně.

Určeno pro: personalisté / zaměstnanci HR oddělení / vedoucí pracovníci, zaměstnanci operations, / případně BOZP nebo kontrolního oddělení.

Akce není určena pro společnosti a odborníky poskytující právní služby, auditorskou činnost, specializované poradenství nebo jinou činnost konkurenční povahy. Vyhrazujeme si právo určit seznam účastníků.

Všechny pracovní materiály včetně prezentace jsou vám k dispozici v tištěné formě.

V ceně semináře jsou podkladové materiály a občerstvení (coffee break). Pokud máte dietologická omezení (např. alergie na lepek), uveďte je do kolonky za jméno uchazeče, rádi pro vás zařídíme odpovídající stravu.


Registrovat


    Upozorňujeme, že kapacita školení je omezená. Může se tedy stát, že Vaši registraci nebudeme moci akceptovat.
    Kliknutím na tlačítko "Odeslat" se závazně registrujete na zvolené školení a potvrzujete, že jste se seznámil/a s Obchodními podmínkami a Pravidly pro zpracování osobních údajů.

    Nepřeji si, aby mi byly zasílány nabídky seminářů.