Umění v Randls Training pomáhá Vincentovi z Keni

V rámci našeho dlouhodobého projektu „Umění pomáhá dobré věci“ jsme se zapojili do pomoci neziskové organizace Centrum Narovinu, která mimo jiné organizuje adopci afrických dětí na dálku skrze finanční příspěvky na jejich vzdělání.

Na dernisáži výstavy fotografií Evelíny Milfortové jsme Centru Narovinu předali dárkový šek ve výši 6.000 Kč, který byl obratem věnován Vincentovi z keňského Ostrova Naděje.

Jsme rádi, že jsme touto cestou mohli pomoci a alespoň z části naplnit jeden dětský sen.

Vincent Ochieng Adero

Vincent má pět sourozenců, narodil se jako třetí dítě.

Rodiče zemřeli a o děti se stará nemocný dědeček, který si přivydělává jako rolník. Jeho příjem je však tak malý, že pokrývá pouze základní potřeby (cca 940 Kč). Rodina, která má 10 členů, bydlí ve třech místnostech hliněného domku, který jim patří. Vodu berou z jezera, vaří na ohni a svítí petrolejovou lampou, případně pomocí solárního panelu.

Vincent je v tuto chvíli zdravý a daří se mu dobře. Má rád matematiku, svahilštinu, angličtinu a chce se stát pilotem. Také rád hraje fotbal. V roce 2019 nastoupil do druhé třídy základní školy a byl umístěn do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje.

  • Datum: 21. 10. 2021

< Přejít zpět