< Zpět na školení

Novinka: Whistleblowing – nová právní úprava (EU směrnice)

Datum

16/11/2021 9:00 - 13:00

Cena

Běžná cena: 2 300 Kč (2 783 Kč s DPH)
Speciální cena pro klienty Randl Partners: 2 100 Kč (2 541 Kč s DPH)

Dostupnost

Volná místa

Evropská unie stanovila členským státům povinnost zavést do svých právních řádů pravidla pro ochranu oznamovatelů, a to do 17. 12. 2021. Vláda proto připravila návrh zákona na ochranu oznamovatelů, který je v současné době projednáván v poslanecké sněmovně.

Návrh zákona formuluje pravidla pro poskytování ochrany osob, které učinily oznámení o škodlivém jednání. Návrh mj. upravuje okruh osob, které jaké jsou chráněny, podmínky, při kterých jsou chráněny, i samotné prostředky ochrany. Návrh zákona ale zavádí i nové povinnosti pro zaměstnavatele, především povinnost zřídit interní systém k přijímání oznámení.

V rámci školení si vysvětlíme celou problematiku whistleblowingu a stručně si představíme právní úpravu, kterou již v této oblasti máme. Návrh nového zákona si projdeme podrobně, zejména se zaměřením na nové povinnosti zaměstnavatelů a jak si s nimi v praxi poradit. Představíme si varianty, jak zřídit interní kanály pro oznamování, případně jak je upravit, pokud již interní kanály ve společnosti (či ve skupině) máte.


Registrovat


    Upozorňujeme, že kapacita školení je omezená. Může se tedy stát, že Vaši registraci nebudeme moci akceptovat.
    Kliknutím na tlačítko "Odeslat" se závazně registrujete na zvolené školení a potvrzujete, že jste se seznámil/a s Obchodními podmínkami a Pravidly pro zpracování osobních údajů.

    Nepřeji si, aby mi byly zasílány nabídky seminářů.


    Tyto stránky využívají cookies. Bližší informace o ochraně a zpracování osobních údajů naleznete zde .