< Zpět na školení

Novinka: Whistleblowing – nová právní úprava (EU směrnice)

Datum

09/03/2022 9:00 - 13:00

Cena

Běžná cena: 2 300 Kč (2 783 Kč s DPH)
Speciální cena pro klienty Randl Partners: 2 100 Kč (2 541 Kč s DPH)

Dostupnost

Volná místa

Evropská unie stanovila členským státům povinnost zavést do svých právních řádů pravidla pro ochranu oznamovatelů, a to do 17. 12. 2021. Bývalá vláda Andeje Babiše sice připravila návrh zákona na ochranu oznamovatelů, který začal být projednáván v předchozí Poslanecké sněmovně, avšak s výměnou poslanců po říjnových volbách spadl pod stůl. Předpokládá se, že nová vláda bude s předchozím návrhem pracovat – kdy se však dostane k jeho projednání v tuto není vůbec jasné.

Původní návrh zákona formuloval pravidla pro poskytování ochrany osob, které učinily oznámení o škodlivém jednání. Mimo jiné upravil okruh osob, které jsou chráněny, podmínky, při kterých jsou chráněny, i samotné prostředky ochrany. Dále zavedl i nové povinnosti pro zaměstnavatele, především povinnost zřídit interní systém k přijímání oznámení.

V rámci školení si vysvětlíme celou problematiku whistleblowingu a stručně si představíme právní úpravu, kterou již v této oblasti máme. Představíme si také původně navrhovanou právní úpravu a změny, které oproti ní (doufejme do té doby) přinese návrh nové vlády.


Registrovat


    Upozorňujeme, že kapacita školení je omezená. Může se tedy stát, že Vaši registraci nebudeme moci akceptovat.
    Kliknutím na tlačítko "Odeslat" se závazně registrujete na zvolené školení a potvrzujete, že jste se seznámil/a s Obchodními podmínkami a Pravidly pro zpracování osobních údajů.

    Nepřeji si, aby mi byly zasílány nabídky seminářů.