Školící místnost

< Zpět na školení

Pracovní doba názorně a prakticky včetně novely a workshopu

Datum

31/10/2023 9:00 - 15:00

Cena

Běžná cena: 3 500 Kč (4 235 Kč s DPH)
Speciální cena pro klienty Randl Partners: 3 300 Kč (3 993 Kč s DPH)

Dostupnost

Volno

Rozvržení pracovní doby často bývá tvrdým oříškem. Jednosměnné rozvržení pracovní doby od pondělí do pátku sice většinou nepřináší větší obtíže, ale co dělat, když je nutné zavést vícesměnný provoz, konto pracovní doby nebo pružnou pracovní dobu? Jaký je rozdíl mezi kratší a zkrácenou pracovní dobou? Jak je to s nepřetržitými odpočinky a přestávkami? Na co všechno je třeba myslet, když zaměstnanci pracují přesčas nebo drží pracovní pohotovost? A jak evidovat pracovní dobu – stačí pouze výpis z docházkového systému? Co nového přináší aktuální velká novela zákoníku práce – jak to bude s pracovní dobou „dohodářů“ nebo odpočinky?

Ve své první části vás naše školení provede příslušnými ustanoveními zákoníku práce, a to pomocí grafů, tabulek a schémat. Budete tak mít hned lepší představu, co se za všemi těmi paragrafy schovává.

Druhá část školení poté bude vedena formou workshopu, kdy si sami zkusíte řešit situace z praxe – dostanete například za úkol připravit rozvrh nerovnoměrné pracovní doby, spočítat nepřetržité odpočinky mezi směnami, poslat zaměstnance na služební cestu o víkendu a určit mu během služební cesty pracovní dobu, nařídit práci přesčas nebo ohlídat čerpání přestávek v práci.

V průběhu celého školení vás budeme mimo jiné upozorňovat na přesahy pracovní doby do ostatních oblastí pracovního práva. Pracovní dobu totiž v pracovním právu nelze odloučit od dalších oblastí a v ní provedené změny tak mají často poněkud nečekané následky, zejména v oblasti odměňování a dovolené.

Náročnost školení: středně pokročilí.


Registrovat


    Upozorňujeme, že kapacita školení je omezená. Může se tedy stát, že Vaši registraci nebudeme moci akceptovat.
    Kliknutím na tlačítko "Odeslat" se závazně registrujete na zvolené školení a potvrzujete, že jste se seznámil/a s Obchodními podmínkami a Pravidly pro zpracování osobních údajů.

    Nepřeji si, aby mi byly zasílány nabídky seminářů.