< Zpět na školení

Firemní auta – radost nebo starost?

Datum

03/02/2022 9:00 - 13:00

Cena

Běžná cena: 2 300 Kč (2 783 Kč s DPH)
Speciální cena pro klienty Randl Partners: 2 100 Kč (2 541 Kč s DPH)

Dostupnost

Volná místa

Zaměstnavatelé běžně přidělují zaměstnancům osobní automobil, ať už přímo jako prostředek k výkonu práce, nebo jako benefit. Velmi často mohou zaměstnanci používat přidělený osobní automobil také k soukromým účelům.

V praxi se však setkáváme často s tím, že ani jedna strana neví, jaké má a může mít zaměstnanec povinnosti v souvislosti s užíváním služebního automobilu nebo jaké jsou rozdíly v odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou při jeho používání pro služební anebo soukromé účely, tedy kdy a za jakých podmínek bude zaměstnanec za škodu odpovídat a v jakých limitech. Stejně tak zaměstnavatelé často nevědí, jaká odpovědnost za škodu jim může vzniknout v souvislosti s užíváním služebního automobilu zaměstnancem, nebo to, že služební automobil nemůže být předmětem odpovědnosti za škodu za ztrátu svěřených věcí podle §255 zákoníku práce. Obdobné nejasnosti pak vznikají také v případě, že zaměstnavatel umožní zaměstnanci používat svůj soukromý automobil pro služební účely.

Cílem školení je odpovědět na tyto a související otázky, zejména vysvětlit rozdíly mezi pracovněprávní a občanskoprávní úpravou odpovědnosti za škodu a doporučit, jakou formou a jaké povinnosti má zaměstnavatel zaměstnanci v souvislosti uložit.


Registrovat


    Upozorňujeme, že kapacita školení je omezená. Může se tedy stát, že Vaši registraci nebudeme moci akceptovat.
    Kliknutím na tlačítko "Odeslat" se závazně registrujete na zvolené školení a potvrzujete, že jste se seznámil/a s Obchodními podmínkami a Pravidly pro zpracování osobních údajů.

    Nepřeji si, aby mi byly zasílány nabídky seminářů.


    Tyto stránky využívají cookies. Bližší informace o ochraně a zpracování osobních údajů naleznete zde .