Trénink s pěti "P"
Profesionální lektoři
Potřebná témata

Praktická forma
Příjemné prostředí
Prvotřídní občerstvení
 

Školení

 

Odborové organizace – vše co musí personalista / funkcionář odborové organizace vědět o každodenním soužití se zástupcem zaměstnanců / zaměstnavatelem

Lektoři: Datum:
14. 10. 2019
Čas:
9:00 - 13:00
Místo konání: Randls Training
Popis školení:

Jste personalista nebo funkcionář odborové organizace, ale neznáte pořádně práva a povinnosti, které vyplývají z působení odborové organizace u zaměstnavatele? Založení odborové organizace znamená pro personalisty někdy noční můru - obávají, že nebudou vědět, jak s odbory spolupracovat a jaké jsou jejich povinnosti. Odborové organizace naopak nedokáží vždy reagovat na jednání zaměstnavatele, neboť neznají šíři svých práv a povinností. Často tak začátek spolupráce je boj, než sociální dialog.

Potřebuje zaměstnavatel souhlas odborů a k jakým účelům? Je dobré, když jsou v odborové organizaci odborníci, nebo je úplně jedno, kdo se stane zástupcem zaměstnanců?

Vysvětlíme si povinné poskytování informací, projednací povinnosti, souhlas i spolurozhodování, materiální zázemí, které musí zaměstnavatel odborům pro jejich činnost vytvořit. Předestřeme kroky, které vedou k co nejlepší spolupráci mezi zaměstnavatelem a odborovými organizacemi. Ukážeme, jak správně postupovat při kolektivním vyjednávání a popíšeme, co dělat, když se situace dále zkomplikuje vznikem druhé, třetí, čtvrté … odborové organizace. Dotkneme se i současného tématu on-line odborů.

V rámci školení se tak zaměříme na nejčastější nejasnosti, problémy a otázky, které vyvstávají při „soužití“ zaměstnavatele a odborové organizace, a to praktickou formou s řadou příkladů a za použití výstupů z judikatury. Samozřejmě se dostane také na aktuální dotazy účastníků.

Závěrem věnujeme několik slov i zástupcům zaměstnanců na nadnárodní úrovni, tedy Evropským radám zaměstnanců a výborům Evropských společností. Vysvětlíme zejména jak na to, pokud ze zahraničí dorazí pokyn uspořádat z řad zaměstnanců volby do těchto evropských seskupení, a jakou roli v případě takových voleb hraje odborová organizace.

Témata školení:

Na školení se budeme zabývat následujícími otázkami:

  • Vznik odborové organizace – existence více odborových organizací u zaměstnavatele
  • Interakce a povinnosti zaměstnavatele vůči odborové organizaci – informování, projednání, souhlas, dohoda
  • Zahájení a průběh kolektivní vyjednávání, včetně toho co se stane, když se strany prostě nedohodnou
  • Vytváření podmínek pro řádný výkon činnosti odborové organizace
  • Evropská rada zaměstnanců a Evropská společnost - postavení odborové organizace a organizace voleb
Poznámky:

Komorní školení pro max 25 osob.

Určeno pro: personalisté / zaměstnanci HR oddělení / funkcionáři odborových organizací

Jako účastník školení získáte certifikát o jeho absolvování, který můžete uvést ve svém CV - v části o absolvovaných kurzech a školeních.

Všechny pracovní materiály včetně prezentace či pracovních sheetů jsou Vám k dispozici v tištěné formě.

V ceně semináře jsou podkladové materiály a občerstvení (coffee break). Pokud máte dietologická omezení (např. alergie na lepek), uveďte je do kolonky za jméno uchazeče, rádi pro Vás zařídíme odpovídající stravu.

Běžná cena: 1 900 Kč ( 2 300,00 Kč s DPH ) Speciální cena pro Klienty advokátní kanceláře Randl Partners: 1 735 Kč ( 2 100,00 Kč s DPH )
Obchodní podmínky | Zásady ochrany osobních údajů
 
Za naším projektem stojí silný partner