Trénink s pěti "P"
Profesionální lektoři
Potřebná témata

Praktická forma
Příjemné prostředí
Prvotřídní občerstvení
 

Školení

 

Pracovní doba názorně a prakticky - s následným workshopem

Lektor: Datum:
9. 10. 2019
Čas:
9:00 - 15:00
Místo konání: Randls Training
Popis školení:

Rozvržení pracovní doby často bývá tvrdým oříškem. Jednosměnné rozvržení pracovní doby od pondělí do pátku sice většinou nepřináší větší obtíže, ale co dělat, když je nutné zavést vícesměnný provoz, konto pracovní doby nebo pružnou pracovní dobu? Jaký je rozdíl mezi kratší a zkrácenou pracovní dobou? Jak je to s nepřetržitými odpočinky a přestávkami? Na co všechno je třeba myslet, když zaměstnanci pracují přesčas nebo drží pracovní pohotovost? A jak evidovat pracovní dobu – stačí pouze výpis z docházkového systému?

Ve své první části vás naše školení provede příslušnými ustanoveními zákoníku práce, a to pomocí grafů, tabulek a schémat. Budete tak mít hned lepší představu, co se za všemi těmi paragrafy schovává.

Druhá část školení poté bude vedena formou workshopu, kdy si sami zkusíte řešit situace z praxe – dostanete například za úkol připravit rozvrh nerovnoměrné pracovní doby, spočítat nepřetržité odpočinky mezi směnami, poslat zaměstnance na služební cestu o víkendu a určit mu během služební cesty pracovní dobu, nařídit práci přesčas nebo ohlídat čerpání přestávek v práci.

V průběhu celého školení vás budeme mimo jiné upozorňovat na přesahy pracovní doby do ostatních oblastí pracovního práva. Pracovní dobu totiž v pracovním právu nelze odloučit od dalších oblastí a v ní provedené změny tak mají často poněkud nečekané následky, zejména v oblasti odměňování a dovolené.

Náročnost školení: středně pokročilí.

Témata školení:

Na školení se budeme zabývat následujícími otázkami:

 • pracovní doba vs. směna
 • směnný provoz a jak ho nastavit
 • rovnoměrné a nerovnoměrné rozvržení pracovní doby
 • pružná pracovní doba
 • konto pracovní doby
 • práce přesčas
 • přestávky v práci
 • pracovní pohotovost
 • nepřetržitý odpočinek mezi dvěma směnami a v týdnu
 • evidence pracovní doby
 • přesahy do oblasti odměňování a dovolené

Poznámky:

Komorní školení pro max 25 osob.

Určeno pro: personalisté / zaměstnanci HR / vedoucí zaměstnanci / mistři / zaměstnanci odpovědní za plánování pracovní doby / podnikoví právníci.

Jako účastník semináře získáte certifikát o jeho absolvování, který můžete uvést ve svém CV - v části o absolvovaných kurzech a školeních.

V ceně semináře jsou podkladové materiály a občerstvení (coffee break).

Všechny pracovní materiály včetně prezentace či pracovních sheetů jsou Vám k dispozici v tištěné formě.

Pokud máte dietologická omezení (např. alergie na lepek), uveďte je do kolonky za jméno uchazeče, rádi pro Vás zařídíme odpovídající stravu.

Běžná cena: 2 645 Kč ( 3 200,00 Kč s DPH ) Speciální cena pro Klienty advokátní kanceláře Randl Partners: 2 479 Kč ( 3 000,00 Kč s DPH )
Obchodní podmínky | Zásady ochrany osobních údajů
 
Za naším projektem stojí silný partner