Trénink s pěti "P"
Profesionální lektoři
Potřebná témata

Praktická forma
Příjemné prostředí
Prvotřídní občerstvení
 

Školení

 

Firemní auta - radost, nebo starost?

Lektor: Datum:
14. 5. 2019
Čas:
9:00 - 13:00
Místo konání: Randls Training
Popis školení:

Cílem školení je seznámit účastníky s problematikou, která je spojená s pořízením služebních automobilů a jejich zařazením do provozu. Jak mnozí vědí, nejedná se totiž jen o provozní otázku, ale také o otázku pracovněprávní s daňovými aspekty a v některých ohledech dokonce občanskoprávní.

Na co se tedy v rámci školení podíváme? Nejdříve se z provozního pohledu zaměříme na možnosti, jaké má zaměstnavatel, když chce umožnit zaměstnancům jezdit na pracovní cesty automobilem. Nemusí totiž kvůli tomu nutně pořizovat služební vůz – může mu umožnit, aby pro služební účely používal svůj soukromý automobil. Jenže pak vzniká otázka, jak takovou situaci právně ukotvit – nejsou s ní spojena velká rizika?

Dále se budeme věnovat nastavení dokumentace, která je pro provoz služebních automobilů nezbytná – ať již se jedná o vnitřní předpis, nebo o dohodu o užívání služebních automobilů. Takováto dohoda je pak klíčová zejména v případech, kdy umožníme zaměstnancům používání služebního automobilu také pro soukromé účely.

Tím, že automobil poskytneme zaměstnanci k soukromým účelům, mu navíc vznikne majetkový prospěch – a tak se musíme vypořádat i s otázkou daňovou. A co v případě, když dojde k havárii vozidla? Jak to bude s odpovědností zaměstnance vůči třetím osobám, nebo naopak společnosti vůči zaměstnanci?

Tyto a další otázky si společně projdeme – a to včetně příkladů z praxe. A již samozřejmostí je i prostor pro Vaše konkrétní dotazy k dané problematice.

Náročnost školení: středně pokročilí.

Témata školení:

Na školení se tedy budeme zabývat následujícími otázkami:

  • pořizování služebních automobilů – nastavení vnitřních předpisů
  • přidělování služebních automobilů zaměstnancům vs. poolová vozidla vs. car allowance
  • použití soukromého automobilu pro služební účely + rizika
  • použití služebního automobilu pro soukromé účely + rizika
  • odpovědnost za škodu vzniklou v souvislosti s řízením automobilu
  • příklady ze soudní praxe
Poznámky:

Komorní školení pro max 25 osob.

Určeno pro: personalisté / vedoucí zaměstnanci / podnikoví právníci / (fleet) manažeři / jednatelé.

Jako účastník školení získáte certifikát o jeho absolvování, který můžete uvést ve svém CV - v části o absolvovaných kurzech a školeních.

V ceně semináře jsou podkladové materiály a občerstvení (coffee break).

Všechny pracovní materiály včetně prezentace či pracovních sheetů jsou Vám k dispozici v tištěné formě.

Pokud máte dietologická omezení (např. alergie na lepek), uveďte je do kolonky za jméno uchazeče, rádi pro Vás zařídíme odpovídající stravu.

Běžná cena: 1 901 Kč ( 2 300 Kč s DPH ) Speciální cena pro Klienty advokátní kanceláře Randl Partners: 1 735 Kč ( 2 100 Kč s DPH )
Obchodní podmínky | Zásady ochrany osobních údajů
 
Za naším projektem stojí silný partner