Trénink s pěti "P"
Profesionální lektoři
Potřebná témata

Praktická forma
Příjemné prostředí
Prvotřídní občerstvení
 

Školení

 

Škoda v pracovním právu - kdo komu a jak za ni odpovídá?

Lektor: Datum:
16. 4. 2019
Čas:
9:00 - 13:00
Místo konání: Randls Training
Popis školení:

Na každém pracovišti může dojít ke krádežím, zničení vybavení, poškození majetku a řadě dalších situací. Kdo, komu a za jakých podmínek ale za škodu odpovídá?

Jaké nároky bude mít zaměstnanec při škodě na odložených věcech? A kdy se odpovědnosti může zaměstnavatel zprostit? A naopak, když zaměstnanec zapomene při odchodu zavřít okno a noční bouřka zničí část kanceláře? Může zaměstnavatel tuto škodu vymáhat po zaměstnanci v plné výši?

Nejen tyto otázky budou zodpovězeny na školení k tématu odpovědnosti za škodu v pracovním právu. Povídat si budeme např. i o dohodách o hmotné odpovědnosti a o tom, na jakých pracovištích a ohledně jakých hodnot je lze uzavřít. Zmíníme také škodu vzniklou při výkonu praxe studentů a probereme, kdy lze za způsobení škody se zaměstnancem rozvázat pracovní poměr.

Všechny problémy vyřešíme s uvedením příkladů a pro lepší pochopení pro Vás připravíme i schémata či tabulky. Mimo to bude v rámci školení již tradičně věnován velký prostor i Vašim dotazům.

Témata školení:

Školení se zaměří zejména na následující okruhy:

  • odpovědnost zaměstnance za škodu: obecná / za nesplnění povinnosti k odvrácení škody / za schodek na svěřených hodnotách / za ztrátu svěřených předmětů
  • společná odpovědnost více zaměstnanců
  • porušení povinnosti jako předpoklad odpovědnosti za škodu i rozvázání pracovního poměru
  • odpovědnost zaměstnavatele za škodu: obecná / na odložených věcech / při odvracení škody
  • rozsah a forma náhrady škody
  • plnění pracovních úkolů a přímá souvislost s ním
  • odpovědnost zaměstnavatele za škodu způsobenou zaměstnancem třetím osobám
Poznámky:

Komorní školení pro max 25 osob.

Určeno pro: personalisté / zaměstnanci HR oddělení / jiné osoby zabývající se problematikou náhrady škody v rámci svého pracovního zařazení.

Jako účastník semináře získáte certifikát o jeho absolvování, který můžete uvést ve svém CV - v části o absolvovaných kurzech a školeních.

V ceně semináře jsou podkladové materiály a občerstvení (coffee break).

Všechny pracovní materiály včetně prezentace či pracovních sheetů jsou Vám k dispozici v tištěné formě.

Pokud máte dietologická omezení (např. alergie na lepek), uveďte je do kolonky za jméno uchazeče, rádi pro Vás zařídíme odpovídající stravu.

Běžná cena: 1 901 Kč ( 2 300 Kč s DPH ) Speciální cena pro Klienty advokátní kanceláře Randl Partners: 1 735 Kč ( 2 100 Kč s DPH )
Obchodní podmínky | Zásady ochrany osobních údajů
 
Za naším projektem stojí silný partner