Trénink s pěti "P"
Profesionální lektoři
Potřebná témata

Praktická forma
Příjemné prostředí
Prvotřídní občerstvení
 

Školení

 

Pracovnělékařské služby - rok po novele

Lektor: Datum:
2. 4. 2019
Čas:
9:00 - 13:00
Místo konání: Randls Training
Popis školení:

Na tomto školení se budeme věnovat zdraví zaměstnanců – a to skutečně důkladně! Na podzim roku 2017 došlo v oblasti pracovnělékařských služeb k velkým změnám, které se postupně projevují v praxi. V některých případech novela napravila předchozí neutěšený stav, ale jak to tak bývá, přinesla některé zcela nové problémy. V rámci jednotlivých probíraných oblastí PLS se proto budeme soustředit na tyto novinky a jejich zavedení do praxe.

V rámci tohoto komplexního školení PLS se budeme věnovat obsahu pracovnělékařských služeb, protože jde o oblast, která je neodmyslitelně spjatá s personální praxí, a je dobré vědět, s čím je nutné se vypořádat, a to nejen z pohledu samotných lékařů, kteří vyšetřují uchazeče o zaměstnání či zaměstnance, ale také z pohledu personálního oddělení. Vysvětlíme si, co vlastně tento termín znamená, co všechno zahrnuje a jaké konkrétní povinnosti klade na zaměstnavatele. Dotkneme se například otázky výběru poskytovatele pracovnělékařských služeb, uzavření smlouvy o poskytování pracovnělékařských služeb i obsahu pracovnělékařských prohlídek, poradenství a dohledu.

Jak víme z naší praxe, pro personalisty bývají nejpalčivějším problémem lékařské posudky, protože přímo souvisí s dalším zaměstnáváním dotyčných zaměstnanců. Lékařským posudkům se proto během školení věnujeme největší prostor včetně upozornění na relevantní soudní rozhodnutí. Objasníme si, kdy je možné pracovní poměr ukončit z obecných zdravotních důvodů a kdy z důvodu pracovního úrazu či nemoci z povolání. Dozvíte se také, kdy a za jakých podmínek lze tyto zaměstnance převést na jinou práci.

Na konci školení samozřejmě poskytneme prostor k diskusi.

Témata školení:

Na školení se tedy budeme zabývat následujícími otázkami:

  • pracovnělékařské služby – vymezení pojmu
  • smlouva o poskytování pracovnělékařských služeb
  • pracovnělékařské prohlídky (druhy, četnost a jejich obsah), poradenství a dohled
  • lékařské posudky a jejich význam v pracovněprávních vztazích
Poznámky:

Komorní školení pro max 25 osob.

Určeno pro: personalisté / jednatelé / vedoucí zaměstnanci / osoby odborně způsobilé k prevenci rizik / bezpečnostní technici / poskytovatelé pracovnělékařských služeb.

Jako účastník semináře získáte certifikát o jeho absolvování, který můžete uvést ve svém CV - v části o absolvovaných kurzech a školeních.

V ceně semináře jsou podkladové materiály a občerstvení (coffee break).

Všechny pracovní materiály včetně prezentace či pracovních sheetů jsou Vám k dispozici v tištěné formě.

Pokud máte dietologická omezení (např. alergie na lepek), uveďte je do kolonky za jméno uchazeče, rádi pro Vás zařídíme odpovídající stravu.

Běžná cena: 1 901 Kč ( 2 300 Kč s DPH ) Speciální cena pro Klienty advokátní kanceláře Randl Partners: 1 735 Kč ( 2 100 Kč s DPH )
Obchodní podmínky | Zásady ochrany osobních údajů
 
Za naším projektem stojí silný partner