Trénink s pěti "P"
Profesionální lektoři
Potřebná témata

Praktická forma
Příjemné prostředí
Prvotřídní občerstvení
 

Školení

 

Aktuální pracovněprávní judikatura. Klíčová rozhodnutí Nejvyššího soudu, Ústavního soudu a Nejvyššího správního soudu v roce 2018

Lektor: Datum:
5. 3. 2019
Čas:
9:00 - 13:00
Místo konání: Randls Training
Popis školení:

V praxi leckdy ani nezáleží na tom, co v zákoně je (nebo není) napsáno, ale na tom, jak si právní předpisy vykládají soudy. Na tomto školení se proto seznámíme s klíčovou aktuální pracovněprávní judikaturou ke všem hlavním institutům pracovního práva. Budeme se podrobně probírat rozhodnutí Nejvyššího soudu, ale též Ústavního soudu, Nejvyššího správního soudu či Evropského soudního dvora především z uplynulého roku 2018.

Prostor bude věnován otázkám nejpalčivějším, tedy zejména skončení pracovního poměru (výpověď, okamžité zrušení, dohoda, odvolání z vedoucího místa, uplynutí doby určité), odpovědnosti za škodu a pracovním úrazům, odměňování, pracovní pohotovosti, tajným nahrávkám, švarcsystému, souběhu funkcí atd.

Veškeré případy budou probírány formou diskuse a bude na nich poukázáno i na chyby, kterých se dopustili zaměstnavatelé či zaměstnanci v jednotlivých sporech, a na možnosti, jak podobným situacím v praxi předejít.

Témata školení:

Na školení se budeme zabývat judikáty s následující tématikou:

• vznik a změny pracovního poměru

• skončení pracovního poměru dohodou

• odměňování

• pracovní doba a pracovní pohotovost

• odpovědnost zaměstnance a zaměstnavatele (náhrada škody)

• souběh funkcí

• nelegální práce - švarcsystém

Poznámky:

Komorní školení pro max 25 osob.

Určeno pro: personalisty / zaměstnance HR oddělení / vedoucí zaměstnance / management.

Jako účastník semináře získáte certifikát o jeho absolvování, který můžete uvést ve svém CV - v části o absolvovaných kurzech a školeních.

V ceně semináře jsou podkladové materiály a občerstvení (coffee break).

Všechny pracovní materiály včetně prezentace či pracovních sheetů jsou Vám k dispozici v tištěné formě.

Pokud máte dietologická omezení (např. alergie na lepek), uveďte je do kolonky za jméno uchazeče, rádi pro Vás zařídíme odpovídající stravu.

Běžná cena: 1 901 Kč ( 2 300 Kč s DPH ) Speciální cena pro Klienty advokátní kanceláře Randl Partners: 1 735 Kč ( 2 100 Kč s DPH )
Obchodní podmínky | Zásady ochrany osobních údajů
 
Za naším projektem stojí silný partner