Trénink s pěti "P"
Profesionální lektoři
Potřebná témata

Praktická forma
Příjemné prostředí
Prvotřídní občerstvení
 

Školení

 

Zaměstnávání cizinců v ČR

Lektor: Datum:
23. 1. 2019
Čas:
9:00 - 13:00
Místo konání: Randls Training
Popis školení:

Nedostatek pracovních sil je poslední dobou velmi aktuálním tématem a mnoho zaměstnavatelů se tento problém snaží řešit hledáním zaměstnanců v zahraničí – zejména na východ od nás. Zaměstnávání cizinců však u některých personalistů i právníků vyvolává pocit úzkosti, zejména s ohledem na administrativu, která je s ním spojena. Bohužel, časté změny postupů i přímo legislativy příliš nepomáhají situaci zlepšit.

Náš seminář si klade za cíl shrnout základní aspekty práce cizinců, abyste získali základní přehled v oblasti, nebo si potvrdili své dosavadní znalosti. Představíme vám jednotlivá povolení, která si musíte opatřit v jednotlivých situacích. Vysvětlíme, kdy je nutné žádat o klasickou zaměstnaneckou kartu a kdy naopak je nutné zvolit postup jiný. Shrneme povinnosti, které na vás, jakožto zaměstnavatele cizinců, klade zákon, především půjde o informační povinnosti. Zároveň upozorníme na rizika sankcí, které hrozí v případě, když povinnosti nebudou dodržovány.

V neposlední řadě si představíme speciální projekty organizované napříč jednotlivými ministerstvy, které mohou některým zaměstnavatelům získávání potřebných povolení zjednodušit (zejména program Ukrajina). Rovněž se budeme věnovat nedávné novele zákona o zaměstnanosti, která opět umožnila využít služeb agentur práce při zaměstnávání cizinců. Upozorníme vás zároveň na limity, které jsou s touto variantou spojeny.

Na závěr semináře bude prostor k diskuzi, stejně jako prostor pro dotazy jednotlivých účastníků k dané problematice.

Témata školení:

Na školení se budeme zabývat následujícími otázkami:

  • pracovní povolení
  • povolení k pobytu za účelem zaměstnání
  • zaměstnanecká karta a modrá karta
  • vysílání cizinců do ČR
  • související povinnosti a sankce
  • speciální programy ministerstev
Poznámky:

Komorní školení pro max 25 osob.

Určeno pro: personalisté / zaměstnanci HR oddělení.

Jako účastník školení získáte certifikát o jeho absolvování, který můžete uvést ve svém CV - v části o absolvovaných kurzech a školeních.

V ceně semináře jsou podkladové materiály a občerstvení (coffee break).

Všechny pracovní materiály včetně prezentace či pracovních sheetů jsou Vám k dispozici v tištěné formě.

Pokud máte dietologická omezení (např. alergie na lepek), uveďte je do kolonky za jméno uchazeče, rádi pro Vás zařídíme odpovídající stravu.

Běžná cena: 1 901 Kč ( 2 300 Kč s DPH ) Speciální cena pro Klienty advokátní kanceláře Randl Partners: 1 735 Kč ( 2 100 Kč s DPH )
Obchodní podmínky | Zásady ochrany osobních údajů
 
Za naším projektem stojí silný partner